TNPW040214R7DHED
Mfr.Part #
TNPW040214R7DHED
Description
RES 14.7 OHM 0.5% 1/16W 0402
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
14.7Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW040214R7DHED
Vishay / Dale TNPW040214R7DHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 14.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C