TNPW040213R3DEED
Mfr.Part #
TNPW040213R3DEED
Description
RES 13.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
13.3Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040213R3DEED
Vishay / Dale TNPW040213R3DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 13.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C