TNPW040213K7BEEP
Mfr.Part #
TNPW040213K7BEEP
Description
RES 13.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
13.7kOhms
Datasheets
TNPW040213K7BEEP
Vishay / Dale TNPW040213K7BEEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 13.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C