TNPW040213K3BHED
Mfr.Part #
TNPW040213K3BHED
Description
RES 13.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
13.3kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW040213K3BHED
Vishay / Dale TNPW040213K3BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 13.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C