TNPW040213K0BEED
Mfr.Part #
TNPW040213K0BEED
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Resistance :
13kOhms
Radiation Hardening :
No
Length :
990.6μm
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
652.039032μg
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Thin Film
Width :
508μm
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW040213K0BEED
Vishay / Dale TNPW040213K0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 13kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C