TNPW040212K7DETD
Mfr.Part #
TNPW040212K7DETD
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
12.7kOhms
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW040212K7DETD
Vishay / Dale TNPW040212K7DETD
TNPW Series, Thin Film, 12.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C