TNPW040212K1BHED
Mfr.Part #
TNPW040212K1BHED
Description
RES 12.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±0.1%
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Positronic
Resistance :
12.1 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Brand :
Amphenol Positronic
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Failure Rate :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Datasheets
TNPW040212K1BHED
Vishay / Dale TNPW040212K1BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.1 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C