TNPW0402127RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402127RBEED
Description
RES 127 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
127Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Number of Terminations :
2
Width :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW0402127RBEED
Vishay / Dale TNPW0402127RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 127Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C