TNPW040211R0FHED
Mfr.Part #
TNPW040211R0FHED
Description
RES 11 OHM 1% 1/16W 0402
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
11Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Depth :
500μm
Datasheets
TNPW040211R0FHED
Vishay / Dale TNPW040211R0FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 11Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C