TNPW0402115RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402115RBEED
Description
RES 115 OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
115Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0402115RBEED
Vishay / Dale TNPW0402115RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 115Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C