TNPW0402110RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402110RBEED
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 110 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Height :
406.4μm
Series :
TNPW e3
Length :
990.6μm
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Resistance :
110Ohms
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
TNPW0402110RBEED
Vishay / Dale TNPW0402110RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 110Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C