TNPW0402100RBYEP
Mfr.Part #
TNPW0402100RBYEP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
100Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0402100RBYEP
Vishay / Dale TNPW0402100RBYEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 100Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C