TNPW02018K25BEED
Mfr.Part #
TNPW02018K25BEED
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/20W 0201
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Resistance :
8.25 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Failure Rate :
Product Status :
Active
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Features :
2
Package :
Digi-Reel?
Base Product Number :
TNPW0201
Datasheets
TNPW02018K25BEED
Vishay / Dale TNPW02018K25BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.25 kOhms, 0.05W, 1/20W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C