TNPW0201470RBEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0201470RBEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product Status :
Active
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Number of Terminations :
2
Vishay
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
MouseReel
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage Rating :
25 V
Subcategory :
Resistors
Package :
Digi-Reel?
Brand :
Vishay
Mounting Style :
PCB Mount
Product Type :
Thin Film Resistors
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW e3
Resistance :
470 Ohms
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
±0.1%
RoHS :
Details
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Height :
0.23 mm
Supplier Device Package :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Type :
High Stability
Ratings :
AEC-Q200
Length :
0.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Width :
0.3 mm
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Product :
Thin Film Resistors SMD
Application :
Automotive
Technology :
Thin Film
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Datasheets
TNPW0201470RBEED
Vishay / Dale TNPW0201470RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 470 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C