TNPW0201330RBEED
Mfr.Part #
TNPW0201330RBEED
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 330 OHM 0.1% 1/20W 0201
AEC-Q200
Product :
Thin Film Resistors SMD
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Series :
TNPW
Application :
Automotive
Composition :
Thin Film
Mounting Style :
PCB Mount
Technology :
Thin Film
Type :
High Stability
Width :
0.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Brand :
Vishay
Length :
0.6 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Vishay
Packaging :
MouseReel
Subcategory :
Resistors
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Height :
0.23 mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
330 Ohms
Voltage Rating :
25 V
Failure Rate :
Product Type :
Thin Film Resistors
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status :
Active
Datasheets
TNPW0201330RBEED
Vishay / Dale TNPW0201330RBEED
TNPW Series, Thin Film, 330 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C