TNPW020124K0BEED
Mfr.Part #
TNPW020124K0BEED
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Tolerance :
±0.1%
Product Type :
Thin Film Resistors
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating :
25 V
Technology :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
0.3 mm
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Vishay
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Height :
0.23 mm
Supplier Device Package :
Packaging :
MouseReel
Length :
0.6 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Resistance :
24 kOhms
Brand :
Vishay
Subcategory :
Resistors
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Type :
High Stability
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product :
Thin Film Resistors SMD
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Application :
Automotive
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW020124K0BEED
Vishay / Dale TNPW020124K0BEED
TNPW Series, Thin Film, 24 kOhms, 0.05W, 1/20W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C