TMK107SD332JA-T
Mfr.Part #
TMK107SD332JA-T
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 3300PF 25V 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
CFCAP™
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3300pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Mount :
ROHS3 Compliant
Thickness :
889μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
800μm
Published :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Feature :
LOW DISTORTION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height :
800μm
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TMK107SD332JA-T
TAIYO YUDEN TMK107SD332JA-T
CFCAP™ 3300pF Ceramic Capacitor ±5% 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low Distortion Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)