TMK105B7104MV-FR
Mfr.Part #
TMK105B7104MV-FR
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Applications :
SMPS Filtering
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
Tape, Paper
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Datasheets
TMK105B7104MV-FR
TAIYO YUDEN TMK105B7104MV-FR
M 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)