TLL-87R-24V-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLL-87R-24V-S
Manufacturer
Floyd Bell, Inc.
Description
PANEL MOUNT RED CONTINUOUS OUTPU
Stock
993
In Stock :
993
Manufacturer :
Floyd Bell, Inc.
Product Category :
Lamp Color :
Red
Ingress Protection :
IP68
Termination Style :
Screw Terminal
Wavelength - Peak :
Panel Cutout Shape :
Round
Current :
80mA
Features :
Series :
Turbo Light
Lens Size :
33.00mm Dia
Lens Color :
Red
Lens Transparency :
Diffused
Base Product Number :
TLL-87
Panel Cutout Dimensions :
1.06 (26.80mm)
Ratings :
DC
Millicandela Rating :
Package :
Bulk
Viewing Angle :
Lens Style :
Round with Flat Top
Type :
LED
Product Status :
Active
Voltage :
24V
Datasheets
TLL-87R-24V-S
Introducing Floyd Bell, Inc. TLL-87R-24V-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, TLL-87R-24V-S pinout, TLL-87R-24V-S datasheet PDF, TLL-87R-24V-S amp .Beyond Floyd Bell, Inc. TLL-87R-24V-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.