TLL-87R-12V-Q
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLL-87R-12V-Q
Manufacturer
Floyd Bell, Inc.
Description
PANEL MOUNT RED CONTINUOUS OUTPU
Manufacturer :
Floyd Bell, Inc.
Product Category :
Voltage :
12V
Panel Cutout Dimensions :
1.06 (26.80mm)
Viewing Angle :
Current :
80mA
Ingress Protection :
IP68
Base Product Number :
TLL-87
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Ratings :
DC
Panel Cutout Shape :
Round
Termination Style :
Quick Connect
Package :
Bulk
Features :
Wavelength - Peak :
Lens Size :
33.00mm Dia
Millicandela Rating :
Series :
Turbo Light
Lens Transparency :
Diffused
Product Status :
Active
Type :
LED
Lens Style :
Round with Flat Top
Datasheets
TLL-87R-12V-Q
Introducing Floyd Bell, Inc. TLL-87R-12V-Q from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, TLL-87R-12V-Q pinout, TLL-87R-12V-Q datasheet PDF, TLL-87R-12V-Q amp .Beyond Floyd Bell, Inc. TLL-87R-12V-Q ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.