TK733-10.0M-0.1%-10PPM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TK733-10.0M-0.1%-10PPM
Manufacturer
Caddock Electronics, Inc.
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10M OHM 0.1%
Stock
52
In Stock :
52
Manufacturer :
Caddock Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.290Lx0.095W 7.37mmx2.41mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.63mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
10MOhm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
TK700
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
15 Weeks
Caddock Electronics, Inc. TK733-10.0M-0.1%-10PPM
10MOhm, Thick Film,