TK233-20.0K-0.1%-10PPM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TK233-20.0K-0.1%-10PPM
Manufacturer
Caddock Electronics, Inc.
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Manufacturer :
Caddock Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2kOhm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.63mm
Power (Watts) :
0.3W
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.290Lx0.095W 7.37mmx2.41mm
Series :
TK200
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Caddock Electronics, Inc. TK233-20.0K-0.1%-10PPM
2kOhm, 0.3W, Thick Film,