THAS432M035AC1C
Mfr.Part #
THAS432M035AC1C
Description
CAP ALUM 4300UF 20% 35V FLATPACK
Ripple Current @ Low Frequency :
3A @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.366 9.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
2.118Lx1.000W 53.80mmx25.40mm
Series :
THAS
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
3.3A @ 20kHz
Capacitance :
4300μF
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Datasheets
THAS432M035AC1C
Cornell Dubilier Electronics THAS432M035AC1C
THAS 4300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.118Lx1.000W 53.80mmx25.40mm -55°C~105°C Polar FlatPack