TFPMN2J32K7680R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFPMN2J32K7680R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Frequency :
32.768kHz
Load Capacitance :
9pF
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Operating Mode :
Fundamental
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension :
0.264Lx0.055W 6.70mmx1.40mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Tolerance :
±20ppm