TFM201610GHM-R33MTAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFM201610GHM-R33MTAA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH SMD
Stock
675
In Stock :
675
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
TFM-GHM
Inductance :
330nH
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
Type :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
1MHz
Published :
2013
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
2016
Material - Core :
Metal
Length :
2.0066mm
Case Code (Imperial) :
TDK Corporation TFM201610GHM-R33MTAA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD