TFETALJANF-20.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFETALJANF-20.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ CMOS TH
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Max Supply Current :
20mA
Frequency :
20MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
12.8016mm
Height :
7.7978mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±500ppb
Packaging :
Box
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
20.3962mm
Height Seated (Max) :
0.307 7.80mm
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Type :
TCXO
Current - Supply (Max) :
20mA
Size / Dimension :
0.803Lx0.504W 20.40mmx12.80mm
Output :
CMOS
Package / Case :
Series :
TF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V