TFCR0805-8W-E-1781BT
Mfr.Part #
TFCR0805-8W-E-1781BT
Description
RES 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.78 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Ratings :
Venkel LTD TFCR0805-8W-E-1781BT
TFCR Series, Thin Film, 1.78 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C