TFCR0805-10W-E-2670BT-1K
Mfr.Part #
TFCR0805-10W-E-2670BT-1K
Description
RES 267 OHM 0.1% 1/10W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
267 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Venkel LTD TFCR0805-10W-E-2670BT-1K
TFCR Series, Thin Film, 267 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C