TFCR0805-10W-C-6490FT
Mfr.Part #
TFCR0805-10W-C-6490FT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 649 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
649 Ohms
Failure Rate :
Venkel LTD TFCR0805-10W-C-6490FT
TFCR Series, Thin Film, 649 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C