TFCR0603-16W-C-3243FT
Mfr.Part #
TFCR0603-16W-C-3243FT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 324K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
324 kOhms
Venkel LTD TFCR0603-16W-C-3243FT
TFCR Series, Thin Film, 324 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±1%, -55°C ~ 155°C