TFCR0603-10W-E-3602BT-1K
Mfr.Part #
TFCR0603-10W-E-3602BT-1K
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 36K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Features :
Resistance :
36 kOhms
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Failure Rate :
Venkel LTD TFCR0603-10W-E-3602BT-1K
TFCR Series, Thin Film, 36 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C