TFCR0603-10W-E-2211FT-1K
Mfr.Part #
TFCR0603-10W-E-2211FT-1K
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.21 kOhms
Features :
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Supplier Device Package :
0603
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Venkel LTD TFCR0603-10W-E-2211FT-1K
TFCR Series, Thin Film, 2.21 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C