TFCR0603-10W-C-4123FT
Mfr.Part #
TFCR0603-10W-C-4123FT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 412K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Resistance :
412 kOhms
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Failure Rate :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Venkel LTD TFCR0603-10W-C-4123FT
TFCR Series, Thin Film, 412 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C