TFCR0402-16W-K-6492FT
Mfr.Part #
TFCR0402-16W-K-6492FT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/16W 0402
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
64.9 kOhms
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Venkel LTD TFCR0402-16W-K-6492FT
TFCR Series, Thin Film, 64.9 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±1%, -55°C ~ 155°C