TFCR0402-16W-C-84R5FT
Mfr.Part #
TFCR0402-16W-C-84R5FT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Failure Rate :
Tolerance :
±1%
Resistance :
84.5 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
2
Venkel LTD TFCR0402-16W-C-84R5FT
TFCR Series, Thin Film, 84.5 Ohms, 0.063W, 1/16W, ±1%, -55°C ~ 155°C