TEH70M39R0JE
Mfr.Part #
TEH70M39R0JE
Description
RES 39 OHM 5% 70W TO247
Stock
50
In Stock :
50
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
21.082mm
Power Rating :
70W
Height Seated (Max) :
0.830 21.08mm
Size / Dimension :
0.626Lx0.200W 15.90mmx5.08mm
Lead Diameter :
1.22 mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Published :
2014
Lead Pitch :
10.82mm
Thickness :
5.08mm
Voltage - Rated DC :
500V
Min Operating Temperature :
-25°C
Series :
TEH70
Lead Length :
20.3mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
39Ohm
Voltage - Rated :
500V
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
70W