TD030090BH80136BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TD030090BH80136BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 800PF 10KV R85 NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
1.772Dia 45.00mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10000V 10kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Capacitance :
800pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Feature :
High Voltage
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
TD
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Published :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
R85
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Panel
TD 800pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±10% R85 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TD030090BH80136BJ1 Overview
The size/dimension of the program on this device is 1.772Dia 45.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
TD030090BH80136BJ1 Features
a size/dimension of 1.772Dia 45.00mm