TD030090BH50136BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TD030090BH50136BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 500PF 10KV R85 NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
TD
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Published :
Mount :
Panel
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
1.772Dia 45.00mm
Feature :
High Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
R85
Tolerance :
±10%
Capacitance :
500pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
10000V 10kV
TD 500pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±10% R85 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TD030090BH50136BJ1 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 1.772Dia 45.00mm.This coefficient equals R85 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
TD030090BH50136BJ1 Features
a size/dimension of 1.772Dia 45.00mm