TD-8.192MBD-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TD-8.192MBD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Height :
787.4μm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
8.192MHz
Output :
CMOS
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Supply Current :
25mA
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
25mA
Width :
2.0066mm
Load Capacitance :
15pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Base Resonator :
MEMS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.4892mm