TD-35.328MCD-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TD-35.328MCD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Mount :
Surface Mount
Height :
762μm
Length :
2.4892mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
XO (Standard)
Number of Pins :
4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
MEMS
Series :
TD
Width :
2.0066mm
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Supply Voltage :
2.5V
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Load Capacitance :
15pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
35.328MHz
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm