TCKIE476DT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCKIE476DT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 2917
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Reel
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Product Type :
Thin Film Resistors
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Voltage Rating :
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Capacitance :
47 µF
Lead Spacing :
Technology :
Thin Film
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Type :
Molded
Length :
4.9 mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Features :
Height :
0.65 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Resistance :
14.7 kOhms
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated :
25 V
Qualification :
AEC-Q200
TT Electronics
Width :
2.4 mm
Ratings :
Tolerance :
0.1 %