TCJY337M004R0040E
Mfr.Part #
TCJY337M004R0040E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Stock
447
In Stock :
447
ROHS3 Compliant
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Manufacturer Size Code :
Y
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4V
Capacitance :
330µF
Series :
TCJ
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz