TCJY336M025R0100E
Mfr.Part #
TCJY336M025R0100E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
Y
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Capacitance :
33μF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm