TCJY156M035R0100
Mfr.Part #
TCJY156M035R0100
Description
CAP TANT POLY 15UF 35V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
TCJ
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Case Code (Metric) :
Width :
4.3mm
Published :
Tolerance :
±20%
ROHS3 Compliant
Polarity :
POLARIZED
Life (Hours) :
2000 hours
Length :
7.3mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
3 (168 Hours)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Molded
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
15μF
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~105°C