TCJB107M006R0070
Mfr.Part #
TCJB107M006R0070
Description
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%