TC337DA32F200SAAKXUMA1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC337DA32F200SAAKXUMA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
292-LFBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 292LFBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Core Processor :
TriCore™
On Chip Program ROM Width :
8
Series :
AURIX™
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V 5V
Terminal Form :
Ball
Terminal Pitch :
0.8mm
Speed :
200MHz
Number of Terminations :
292
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
1.7mm
Program Memory Size :
2MB 2M x 8
JESD-30 Code :
S-PBGA-B292
RoHS Status :
RoHS Compliant
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
Additional Feature :
ALSO AVAILABLE WITH 5 V NOMINAL
Peripherals :
DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Connectivity :
I2C, SSC, UART/USART
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage :
3.3V
PWM Channels :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Has ADC :
yes
Bit Size :
32
Reach Compliance Code :
Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
RAM Size :
1.54K x 8
Program Memory Type :
Flash
Package / Case :
292-LFBGA
DAC Channels :
No
Core Size :
32-Bit
Factory Lead Time :
7 Weeks
DMA Channels :
Oscillator Type :
Internal
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Width :
17mm
Length :
17mm