TC334LP32F200FAALXUMA1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC334LP32F200FAALXUMA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
144-TQFP Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144TQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Operating Temperature :
-40°C~150°C TA
Core Processor :
TriCore™
Number of Terminations :
144
Additional Feature :
ALSO AVAILABLE WITH 5 V NOMINAL
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
1.2mm
Speed :
200MHz
Has ADC :
yes
Width :
16mm
Reach Compliance Code :
Compliant
JESD-30 Code :
S-PQFP-G144
Program Memory Size :
2MB 2M x 8
Series :
AURIX™
Terminal Position :
QUAD
Peripherals :
DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Terminal Pitch :
0.4mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
PWM Channels :
On Chip Program ROM Width :
8
Program Memory Type :
Flash
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, LINbus, QSPI, SENT
Length :
16mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
144-TQFP Exposed Pad
RAM Size :
248K x 8
Core Size :
32-Bit
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
DAC Channels :
No
Terminal Form :
Gull wing
Bit Size :
32
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
DMA Channels :
Oscillator Type :
Internal
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V 5V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Supply Voltage :
3.3V