TC277T64F200SDBKXUMA1
- Mfr.Part #
- TC277T64F200SDBKXUMA1
- Manufacturer
- Infineon Technologies
- Package / Case
- 292-LFBGA
- Datasheet
- Download
- Description
- IC MICROCONTROLLER
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Microcontrollers
- Package / Case :
- 292-LFBGA
- Product Status :
- Active
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Program Memory Type :
- Flash
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Speed :
- 200MHz
- Series :
- AURIX™
- EEPROM Size :
- 64K x 8
- Core Processor :
- TriCore™
- Connectivity :
- ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
- Peripherals :
- DMA, POR, WDT
- RAM Size :
- 472K x 8
- Base Product Number :
- TC277T64
- Supplier Device Package :
- PG-LFBGA-292-6
- Package :
- Tape and Reel (TR)
- Oscillator Type :
- External
- Core Size :
- 32-Bit Tri-Core
- Program Memory Size :
- 4MB (4M x 8)
- Data Converters :
- A/D 60x12b SAR, Sigma-Delta
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.17V ~ 5.5V