TC-7.3728MDD-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC-7.3728MDD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
2.4892mm
Height :
787.4μm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Supply Voltage :
1.8V
Voltage - Supply :
1.8V
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency :
7.3728MHz
Series :
TC
Length :
3.2004mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination :
SMD/SMT
Base Resonator :
MEMS
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Load Capacitance :
15pF