TC-49.152MBE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC-49.152MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Output :
CMOS
Current - Supply (Max) :
25mA
Max Supply Current :
25mA
Base Resonator :
MEMS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
49.152MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
TC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
762μm
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
3.2004mm
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
85°C